Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Erkli Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum vadiında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim bilimi kesimünde ev olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çallıkışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, sepet topu karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin canipı gün Türkiye’nin en yüce özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda iz almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir