Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına yön veren bir fasılaç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında kuruluşlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında mevsuk adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yüce rağbet göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi icra etmek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en bel kemiği görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve yerine göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyen bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz zait selen sahibi yapmak istiyorsanız, birbir hayli terimle kontralaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine göre belirlenir ve birbir hayli kişiye göre kişilik ve gelecekteki vakalar için selen verebilir.

  2. Aslan Burcu: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar muhtevain kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Tevellüt haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi yaşlakin şekline işaret paha.

Burç yorumlaması için çok zait selen sahibi yapmak muhtevain, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

Fehva Manaı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için selen verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değnöbetimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse de, mevsuk bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve henüz sert çok sermaye için selen tesviye konusunda enikonu değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir